Skuteczne odchudzanie wymaga stosowania odpowiednio skomponowanej diety i dużej porcji aktywności fizycznej. Aby wspomóc nieco organizm w tej trudnej walce, można sięgnąć również po specjalne produkty, które stymulują spalanie tkanki tłuszczowej. Zalicza się do nich między innymi L-karnityna.
L-karnityna w ludzkim organizmie pełni ważną rolę: reguluje pracę gospodarki tłuszczowej. Większość składnika jest dostarczana wraz z pożywieniem. Bardzo niewielkie ilości L-karnityny są syntezowane, poza tym głównym źródłem L-karnityny jest mięso, mleko i jego przetwory. U wegetarian i osób ciężko pracujących fizycznie, mogą występować niedobory. Tyczy się to również sportowców i kulturystów.
L-karnityna wspomaga spalanie tłuszczu, poprzez umożliwianie długołańcuchowym kwasom tłuszczowym przenikanie do mitochondriów. Zostają tam one przekształcone w energię potrzebną podczas treningu lub pracy fizycznej. Dlatego spożywanie preparatów zawierających L-karnitynę zaleca się na trzydzieści minut przed rozpoczęciem treningu.

Previous post L-karnityna jako wsparcie dla sportowca
Next post L-karnityna by efekty były spektakularne!