L-karnityna jest składnikiem, który cenią zarówno sportowcy, jak i osoby, które chcą zadbać o szczupłą sylwetkę. Zaletą tego składnika witaminopodobnego jest to, że usprawnia spalanie tłuszczu podczas treningu i zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej. W jaki sposób działa L-karnityna?
L-karnityna jest składnikiem, który odpowiada za zarządzanie całą gospodarką tłuszczową w organizmie człowieka. Gdyby nie L-karnityna długołańcuchowe kwasy tłuszczowe nie byłyby w stanie przedostać się do mitochondriów i odkładałyby się w postaci tkanki tłuszczowej. Dzięki L-karnitynie trafiają jednak, tam, gdzie powinny i ulegają szybszemu spalaniu w postaci energii podczas treningów, czy innych form aktywności fizycznej.
Według specjalistów osoby racjonalnie się odżywiające i wiodące spokojny tryb życia nie mają potrzeby dodatkowo suplementować tego składnika, gdyż L-karnityna znajduje się w mięsie, mleku i jego przetworach. Zapotrzebowanie rośnie jednak u osób intensywnie trenujących lub ciężko pracujących, podobnie jak u wegan i wegetarian.

Previous post L-KARNITYNA W SPORCIE
Next post Owoce w diecie